Kiedy:
10/08/2023@15:00 – 16:30 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-10-08T15:00:00+02:00
2023-10-08T16:30:00+02:00
Gdzie:
Dom Kultury w Knurowie
ul. Górnicza 1
Knurów
Koszty:
30 zł
Kontakt:
Sekretariat Domu Kultury
323326384
Zaczarowane skrzypce – zajęcia gordonowskie Maluchy w krainie dźwięku
Uwielbiany przez dzieci i rodziców cykl zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci powraca po przerwie wakacyjnej na scenę Dom Kultury Knurów-Szczygłowice!
Muzycy zapraszają najmłodszych do krainy smyków i smyczków. W programie koncertu królować będą melodie i piosenki, którym ton nadadzą skrzypce. To one tym razem nadawać będą kolor zabawom i “brykaniu” najmłodszych – niemowląt, maluszków i przedszkolaków.
„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, atrakcyjna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy.
Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o badania i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.
Celem koncertów gordonowskich jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.
Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina E. Gordona otwiera dzieci na bezcenny dar na całe życie: umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w całkowicie inny, twórczy sposób.
„Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Koncerty odbywają się bez podziału na publiczność i wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze – na kolorowych matach i kocykach.
Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.
W pełną zabawy muzyczną podróż zabierze milusińskich skrzypaczka, pedagog i animatorka kultury – Dorota Banaś z zespołem muzyków “Maluchów w krainie dźwięku”.
▪️ 8 października 2023 r. (niedziela)
▪️ godz. 15:00
▪️ Dom Kultury Knurów-Szczygłowice, ul. Górnicza 1
Bilety w cenie 30 zł od każdego uczestnika koncertu dostępne w sekretariacie Domu Kultury oraz online BILETY.
ZAPISY telefoniczne:
(32) 332 63 84
Koncert w bezpośredniej interakcji ze słuchaczami na scenie, prosimy nie sugerować się wybranymi podczas kupna online miejscami.
Obecność opiekuna dziecka obowiązkowa.

O autorze

Zostaw komentarz