Z pasji do kaktusów
12 lipca 2019
Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek
11 września 2019
Show all

Książka na dobry start! – Projekt „Mała książka wielki człowiek”

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3 – 6 lat), które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Przedszkolaki swoje Wyprawki Czytelnicze będą mogły odebrać w Bibliotece przy Lipowej 12, od 3 września 2019 r.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek” przygotowanej przez Bibliotekę Narodową we współpracy z Instytutem Książki.


Książka na dobry start! – Projekt „Mała książka wielki człowiek”

Dodaj komentarz